Blåkveite mister MSC godkjenningen fra 28.06.
Fra søndag 28.06. er ikke blåkveite lengre MSC godkjent.
Frp-veteranen Tor Mikkel Wara ble utnevnt til ny justisminister i ettermiddag. Dermed fortsetter Per Sandberg som fiskeriminister.
Statsråd ble holdt på Slottet 4. april der følgende vedtak ble offentliggjort:
•Partner og seniorrådgiver Tor Mikkel Vara utnevnes til statsråd og overtar styret av Justis- og beredskapsdepartementet.
•Statssekretær Thor Kleppen Sættem gis avskjed som statssekretær for statsråd Per Sandberg og utnevnes på nytt til statssekretær for statsråd Tor Mikkel Vara i Justis- og beredskapsdepartementet.
•Statssekretær Torkil Åmland gis avskjed som statssekretær for statsråd Per Sandberg og utnevnes på nytt til statssekretær for statsråd Tor Mikkel Vara i Justis- og beredskapsdepartementet.
•Statssekretær Knut Morten Johansen gis avskjed som statssekretær for statsråd Per Sandberg og utnevnes på nytt til statssekretær for statsråd Tor Mikkel Vara i Justis- og beredskapsdepartementet.
•Statssekretær Sveinung Rotevatn gis avskjed som statssekretær for statsråd Per Sandberg og utnevnes på nytt til statssekretær for statsråd Tor Mikkel Vara i Justis- og beredskapsdepartementet.
•Statssekretær Toril Charlotte Ulleberg Reynolds gis avskjed som statssekretær for statsråd Per Sandberg og utnevnes på nytt til statssekretær for statsråd Tor Mikkel Vara i Justis- og beredskapsdepartementet.
Ny minstepris innføres fra mandag 23.02.2026
Fra 1. januar er hjemmelsgrunnlaget for leverandørerklæring på sluttseddelen endret.
Er du i til om hvilke regler som gjelder for salg av egen fangst?
Les om dette her:
Kystfiskeappen fases ut fra 31.12.2025. Fra 01.01.2026 gjelder nye krav om ERS og VMS.
Skal du oppbevare hummer etter fiskestoppen 31.11?