MSC-sertifikater suspenders
Norges Fiskarlag informerer om at MSC-sertifikatene for lange, brosme og rognkjeks er suspendert fra og med 20. juli 2025.
VIKTIG !!!
Alle produsenter av fisk og sjømat og restråstoff for eksport til Sør-Korea, må være registrert innen 6. august 2021. Her finner du oppdatert informasjon om myndighetskrav som gjelder for sjømateksport til Sør-Korea.
Myndighetene i Sør-Korea krever at alle produsenter av fisk og sjømat og restråstoff må være godkjent av dem for å kunne eksportere til Sør-Korea. De to någjeldende listene – for fisk og sjømat og for restråstoff – erstattes av en samlet liste. Innen 6. august 2021 må alle produsenter dette gjelder registrere seg for å kunne komme med på listen. Les mer om registreringen ved å følge linken under her:
Link til mer informasjon og skjemautfylling.
Når skjema er ferdig utfylt, skal dette sendes i Excel-format til [email protected]. Oppgi gjerne i emnebeskrivelsen at dette gjelder registrering til Sør-Korea.
Tirsdag 29.04. avholdt Vest-Norges Fiskesalslag sitt årsmøte i Florø.
Fiskeridirektoratet og Sintef arrangerer workshop i Ålesund mandag 26. mai.
I fjor lanserte Norsk Villfisk et nytt verktøy for å hjelpe fiskerne å følge opp åpenhetsloven og til å levere dokumentasjon til fiskekjøperne. 55 prosent av rederiene leverte egenerklæringen i fjor - i år håper vi på enda flere.
Tirsdag 29.04. avholder Vest-Norges Fiskesalslag sitt representantskapsmøte i Florø.
En stor takk til alle som var med og bidro med bilder til vår første fotokonkurranse.
Norges Råfisklag, Surofi og Vest-Norges Fiskesalgslag at de viderefører ordningen med auksjonsplikt for fryst hvitfisk, men regelverket nå justeres for at mer råstoff skal selges på auksjon.