Årsmøte VNF tirsdag 29.04.2025. Florø
Tirsdag 29.04. avholder Vest-Norges Fiskesalslag sitt representantskapsmøte i Florø.
Er du mellom 12 og 25 år kan du søke om å få delta på ungdomsfiskeordningen 2021.
Perioden varer fra 14.06. til 06.08.
For leppefisk er datoene 19.07.-20.10 kl. 20.00, eller til fisket i åpen gruppe i samme område stoppes.
Du finner søknadsskjema og alt du trenger av informasjon på Fiskeridirektoratet sine sider.
Har du søkt og fått tillatelse så husk å ta kontakt med salgslaget så alt blir gjort klart med tanke på signering og oppgjør før du starter fisket.
Link til informasjon om ordningen finner du her: UNDOMSFISKEORDNINGEN 2021
Råfisklaget, SUROFI og Vest-Norges har valgt å utsette endringer i auksjonsregelverket til 01.04.2025.
VNF er på jakt etter fisk og fiskeri bilder til bruk på hjemmeside, årsrapport etc.
Har du et godt bilde så send oss det gjerne og bli med i trekningen av flotte premier.
Vest-Norges Fiskesalslag ønsker alle medlemmer, mottak og andre samarbeidspartnere God Jul og Godt Nyttår.
Regjeringen og Stortinget har gjennom kvotemeldingen bestemt at det skal gjennomføres årlige forvaltningsmøter mellom departementet og fiskesalgslagene. 14.11.2024 ble det første forvaltningsmøtet avholdt.
Fiskeridirektoratet minner om at det skal opplyses særskilt på sluttseddelen om fangst blir mottatt på annen måte enn fra fartøy.
Fra og med 1. november 2024 kan man søke om tildeling av rekrutteringskvotebonus i åpen gruppe.