HUMMERSESONGEN 2025
Det nærmer seg ny sesong. Er du klar?
Her finner du all informasjon om oppstart, regelverk, påmelding mm.
Denne uken hadde Magnar Aasebø sin siste offisielle arbeidsdag ved salgslaget!
Planen var å takke av Magnar etter 27 år i Vest-Norges Fiskesalslag på årsmøtet i april, men i og med at det ikke kunne gjennomføres på tradisjonelt vis, bestemte vi oss for å utsette denne markeringen.
Magnar startet sin karriere i salslaget i 1993, og ble tilsatt som direktør i 1998.
I 2019 bestemte han seg, etter over 20 år i sjefsstolen for å "pensjonere" seg i løpet av 2020. Det ble en enkel markering på kontoret med de ansatte med kaker og blomster denne uken, så satser vi på en skikkelig markering i løpet av høsten.
En stor takk til Mangar for lang og tro tjeneste fra styret og kollegaer, og sikkert fra mang en fisker og kunde av salgslaget.
Vi ønsker Magnar lykke til i "pensjonisttilværelsen".
Kontakt info til ny leder av kontoret:
Bjørn Kvalheim
Mobil 959 86 700
e-post [email protected]
Det har vært en forholdsvis rolig første uke av august.
Vi har en nedgang på 2200 tonn men i kroner er omsetningen lik 2024 med 450 millioner.
VNF er blitt enige med kjøperne, Sjømat Norge og Sjømatbedriftene om nye minstepriser fra 07.07.2025.
Norges Fiskarlag informerer om at MSC-sertifikatene for lange, brosme og rognkjeks er suspendert fra og med 20. juli 2025.
Leppefisk sesongen nærmer seg. Er du klar?
MSC-sertifikatet for nordsjøsei suspenderes fra og med 30. juni. -Fiskarlaget oppfatter dette som et grensetilfelle, sier Tor Bjørklund Larsen som arbeider med sertifisering for alle norske fiskere og aktører.
Pelagisk Forening, Fiskebåt, Sør-Norges Fiskarlag og Norges Fiskarlag arrangerer åpent møte om seismikk
torsdag 15.05. kL. 10.00-11.30