Møte om sameksistens mellom fiskeri og seismikk 15.05.
Pelagisk Forening, Fiskebåt, Sør-Norges Fiskarlag og Norges Fiskarlag arrangerer åpent møte om seismikk
torsdag 15.05. kL. 10.00-11.30
Det var med et stort sjokk vi 16. mai mottok den triste meldingen om at vår styreformann Tonny Grotle (48) omkom i en arbeidsulykke på næringseiendommen til Havstjerna i Bremanger mandag kveld.
Tonny har vært styreleder i Vest-Norges Fiskesalslag siden 2017. Han var og styreleder i Bremanger Næringsråd og en aktiv pådriver for næringsutvikling i Bremanger i tillegg til å være skipper ombord i ms Grotle. Ord blir fattige i en slik tid. Våre varmeste tanker går til Tonny sin familie, hans nærmeste og mannskapet ombord i ms Grotle.
Tirsdag 29.04. avholder Vest-Norges Fiskesalslag sitt representantskapsmøte i Florø.
En stor takk til alle som var med og bidro med bilder til vår første fotokonkurranse.
Norges Råfisklag, Surofi og Vest-Norges Fiskesalgslag at de viderefører ordningen med auksjonsplikt for fryst hvitfisk, men regelverket nå justeres for at mer råstoff skal selges på auksjon.
Fiskeridirektoratet vil nå intensivere håndhevelsen av plikten til å melde inn og ut bruk av redskap i fiskeriene. Dette kommer som et resultat av at mange fiskere har unnlatt å følge regelverket, til tross for påminnelser som ble sendt ut før jul, melder direktoratet.
Råfisklaget, SUROFI og Vest-Norges har valgt å utsette endringer i auksjonsregelverket til 01.04.2025.
VNF er på jakt etter fisk og fiskeri bilder til bruk på hjemmeside, årsrapport etc.
Har du et godt bilde så send oss det gjerne og bli med i trekningen av flotte premier.