Årsmøte VNF tirsdag 29.04.2025. Florø
Tirsdag 29.04. avholder Vest-Norges Fiskesalslag sitt representantskapsmøte i Florø.
Vest-Norges Fiskesalslag vil tilby alle fiskerne om å få tilsendt alle avregninger på e-post, for oppgjør ved salg av fisk.
Vest-Norges Fiskesalslag vil tilby alle fiskerne om å få tilsendt alle avregninger på e-post, for oppgjør ved salg av fisk.
Dette vil selvsagt medføre at avregningene ikke lenger vil bli tilsendt pr. post.
Vi håper at dette tilbudet vil være en lettelse for fiskerne og vil bidra til at det vil bli enklere for fiskerne å få oversikt over tidligere tilsendte avregninger.
Alle som vil nytte dette tilbudet må ta kontakt med slagslaget, slik at vi får registrert e-post adressen.
Send melding til avregning@vnf.no
Råfisklaget, SUROFI og Vest-Norges har valgt å utsette endringer i auksjonsregelverket til 01.04.2025.
VNF er på jakt etter fisk og fiskeri bilder til bruk på hjemmeside, årsrapport etc.
Har du et godt bilde så send oss det gjerne og bli med i trekningen av flotte premier.
Vest-Norges Fiskesalslag ønsker alle medlemmer, mottak og andre samarbeidspartnere God Jul og Godt Nyttår.
Regjeringen og Stortinget har gjennom kvotemeldingen bestemt at det skal gjennomføres årlige forvaltningsmøter mellom departementet og fiskesalgslagene. 14.11.2024 ble det første forvaltningsmøtet avholdt.
Fiskeridirektoratet minner om at det skal opplyses særskilt på sluttseddelen om fangst blir mottatt på annen måte enn fra fartøy.
Fra og med 1. november 2024 kan man søke om tildeling av rekrutteringskvotebonus i åpen gruppe.