Arendalsuka 2025
Skal du besøke Arendalsuka?
Det er mye spennende fiskerirelatert program alle dager. En god oversikt finner du her.
Valget av nye årsmøterepresentanter pågikk i perioden 20.02 - 05.03. Valget er nå avsluttet og stemmene telles.
Da har vi avsluttet valget av nye årsmøteutsendinger og stengte valglokalet ved midnatt 05.03.
44% av de stemmeberettige benyttet sin stemme og det er vi veldig fornøyde med.
Etter 14 dager med mulighet for å stemme endte deltagelsen slik:
Nordfjord: 30 av 76 39% deltagelse
Sunnfjord: 47 av 109 43% deltagelse
Sogn: 11 av 22 50% deltagelse
Nordhordland 39 av 83 47% deltagelse
Sunnhordland 56 av 123 46% deltagekse
SUM 183 av 413 44%
Valgstyret som er styret går igjennom valgresultatet på styremøtet 13.03. og godkjenner valget. De nye representantene tiltrer etter kommende årsmøte 16.04.
Leppefisk sesongen nærmer seg. Er du klar?
MSC-sertifikatet for nordsjøsei suspenderes fra og med 30. juni. -Fiskarlaget oppfatter dette som et grensetilfelle, sier Tor Bjørklund Larsen som arbeider med sertifisering for alle norske fiskere og aktører.
Pelagisk Forening, Fiskebåt, Sør-Norges Fiskarlag og Norges Fiskarlag arrangerer åpent møte om seismikk
torsdag 15.05. kL. 10.00-11.30
Tirsdag 29.04. avholdt Vest-Norges Fiskesalslag sitt årsmøte i Florø.
Fiskeridirektoratet og Sintef arrangerer workshop i Ålesund mandag 26. mai.
I fjor lanserte Norsk Villfisk et nytt verktøy for å hjelpe fiskerne å følge opp åpenhetsloven og til å levere dokumentasjon til fiskekjøperne. 55 prosent av rederiene leverte egenerklæringen i fjor - i år håper vi på enda flere.