Nye krav til kaisalg disp. fra 01.01.2026
Kystfiskeappen fases ut fra 31.12.2025. Fra 01.01.2026 gjelder nye krav om ERS og VMS.
Tirsdag 29.04. avholder Vest-Norges Fiskesalslag sitt representantskapsmøte i Florø.
Innkalling til tillitsvalgte representanter, styret og andre samt gjester ble sendt ut 03.03.2025.
Foruten vanlige årsmøtesaker vil Jan Erik Larsen fra Kruse Larsen oppdatere oss på ståa før valgkampen setter inn med fokus på fiskeri-politikken. I tillegg kommer Stian Hjelle - daglig leder ved Ervik Seafood og nyvalgt leder av markedsgruppa for kvitfisk i Sjømatrådet og gir oss en status for kvitfisken og noen av sine tanker om hva vi kan forvente resten av året.
Har du ikke fått invitasjon eller hatt anledning til å melde deg på ennå kan du gjøre det på linken her: PÅMELDING ÅRSMØTE VNF eller til Jonny Midtgård [email protected]
Påmeldingsfrist er satt til 11.04.2025.
Saker til behandling på årsmøtet må være styreleder Geir Magne Røys i hende innen 04.04.2025. [email protected]
Det nærmer seg ny sesong. Er du klar?
Her finner du all informasjon om oppstart, regelverk, påmelding mm.
Norges sjømatråd i samarbeid med Nærings- og fiskeridepartementet, Fiskeridirektoratet og Catch Certificate til webinar om nye krav til fangstsertifikater ved eksport til EU.
Skal du besøke Arendalsuka?
Det er mye spennende fiskerirelatert program alle dager. En god oversikt finner du her.
Det har vært en forholdsvis rolig første uke av august.
Vi har en nedgang på 2200 tonn men i kroner er omsetningen lik 2024 med 450 millioner.